czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 marca 2015
  • wyświetleń: 1223

Drogowcy zmierzą natężenie ruchu

We wtorek rozpoczęto pomiary ruchu drogowego w sieci dróg wojewódzkich. Potrwają one do końca roku. Badania realizowane przez Urząd Marszałkowski obejmują sieć dróg wojewódzkich poza miastami na prawach powiatu. Ruch będzie mierzony w 262 punktach, z pewnością również w naszym regionie.

Reklama

Obowiązek przeprowadzania pomiarów wynika z przepisów ustawy o drogach publicznych i wykonywany jest co 5 lat. Jego celem jest uzyskanie wielkości średniego dobowego ruchu na wszystkich odcinkach sieci dróg krajowych oraz wojewódzkich. Za przebieg badań na "krajówkach" odpowiedzialny jest natomiast katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wyniki wykorzystuje się do zarządzania, utrzymania i planowania rozwoju sieci drogowej. Pomiar wykonywany jest w tym roku w całym kraju.

Na drogach wojewódzkich ruch będzie mierzony 17 i 24 marca, 9 i 16 lipca, 12 i 19 lipca, 7 i 14 października oraz 6 i 13 grudnia w godzinach od 8.00 do 16.00. Dodatkowo w październiku będzie prowadzony pomiar nocny (07/08 i 14/15).

Wyniki badań poznamy w połowie następnego roku. Mają one przynieść odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. średniego dobowego ruchu rocznego, jego charakteru oraz poznanie obciążenia średnim dobowym ruchem drogowym.

Ostatnie wyniki badania przeprowadzonego pięć lat temu wykazały, że średni dobowy ruch pojazdów na drogach wojewódzkich w naszym regionie to 5 tys. pojazdów na dobę. To oznaczało wzrost o ok. 17% w stosunku do wcześniejszego pomiaru. Największą wartość średniego dobowego ruchu pojazdów zanotowano na DW 910 (łączącą Będzin z Dąbrową Górniczą) - 19.438 pojazdów.

aka / czecho.pl
źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.