czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2015
  • wyświetleń: 1913

Zagraniczna współpraca w PG 3

Festiwal Filmowy na Litwie to przedsięwzięcie w ramach projektu unijnego Comenius, w którym biorą udział uczniowie Gimnazjum nr 3.

Reklama

Dzięki produktom medialnym uczniowie upowszechniają międzynarodową współpracę, uczą się twórczego myślenia, współpracy w zespole, urozmaicają codzienną naukę, zdobywają nowe doświadczenia i umiejętności.

Naszym konkursowym tematem jest film o autorytecie, który warto naśladować - nasza szkoła nakręciła film o wolontariacie GP3. Praca konkursowa przedstawia działania wolontaryjne - wręczanie świątecznych prezentów, akcję "Pola Nadziei" i działalność charytatywną. Autorkami scenariusza są Aleksandra Niemczyk i Joanna Sikora, zdjęcia i montaż to zasługa uczniów klas trzecich: Łukasza Wróblewskiego i Anety Antonik.Już wkrótce, 22 marca, grupa uczniów i nauczycieli wyjeżdża na Litwę, gdzie kraje partnerskie,tj. Niemcy, Słowacja, Turcja, Grecja, Litwa, Polska wśród wielu zadań projektowych przedstawią również swoje filmy. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce podczas Festiwalu Filmowego w gimnazjum w Taurage. Głosowanie w poszczególnych kategoriach prowadzone jest na projektowej stronie internetowej: www.comeniusproject.jimdo.com.

Na film naszej polskiej grupy można głosować na stronie: apklausa.lt/f/the-international-film-festival-comenius-2015-in-taurage-lithuania-the-a-8gxq6vq/answers/new.fullpage.

Ewa Dobija

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.