czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2015
  • wyświetleń: 2380

Dogoterapia w SP 7 - zdjęcia

W czwartek, 19 marca dzieci z Oddziału Przedszkolnego z klasy 1b oraz 2a, ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach uczestniczyły w zajęciach z psem Largo.

Reklama

Dogoterapia w SP 7 - 19.03.2015 · fot. SP nr 7


Zajęcia realizowały zagadnienia z programu "Pies Domownik, Pies Przyjaciel" oraz "Bezpieczny Pies, Bezpieczne Dziecko". Prowadzący zajęcia, pan Tomek i pani Daria przekazywali wiedzę i umiejętności, dzięki którym kontakt z psem będzie komfortowy dla obu stron. Celem tych zajęć było uwrażliwianie dzieci na potrzeby psa, wyrobienie nawyku właściwej opieki nad nim, bezpieczne zachowania dzieci w kontaktach z psem, uświadomienie dzieciom, że pies nie jest zabawką, ale towarzyszem, który w podobny sposób odczuwa świat.

Czas spędzony z psem Largo i prowadzącymi zapadł głęboko w serca naszych uczniów, za co ogromnie dziękujemy prowadzącym oraz szkolnej logopedzie, pani Marzenie Białka, która zorganizowała te warsztaty.

Sabina Drewniak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.