czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2015
  • wyświetleń: 2656

I Międzyszkolny Konkurs Wokalny

W środę, 11 marca w Zespole Szkół im. ks.prof. Józefa Tischnera w Ligocie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wokalny "Piosenka jest dobra na wszystko". Konkurs przygotowany został dla uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych z całej gminy. Zaproszenie przyjęły szkoły z Bronowa, Burzeja i Zabrzega.

Reklama

Gości przywitali uczniowie Zespołu Szkół w Ligocie z klasy II występem tańca nowoczesnego, co wprowadziło wszystkich w radosny i swobodny nastrój. Następnie uczestnicy konkursu przygotowali się do śpiewu z wykorzystaniem ćwiczeń oddechowo-emisyjnych. Prowadzące konkurs: Jolanta Paszek-Przyłucka i Wiesława Sobczak przypomniały członkom jury kryteria oceniania, jakie miały zostać zastosowane podczas występów.

I Międzyszkolny Konkurs Wokalny  „Piosenka jest dobra na wszystko”
I Międzyszkolny Konkurs Wokalny "Piosenka jest dobra na wszystko".


Kiedy wszyscy uczestnicy zostali już zapoznani z zasadami przebiegu konkursu rozpoczęto indywidualne prezentacje umiejętności wokalnych małych artystów - bo to przecież oni tego dnia byli najważniejsi. Z wielkim zaangażowaniem i swobodą zaprezentowali piosenki z polskiego repertuaru. Poziom wykonania utworów był bardzo wysoki i wyrównany. Mimo to jurorom udało się wyłonić trzech laureatów.
I miejsce zdobyła Justyna Adamus ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ligocie, II miejsce - Aleksandra Drozdowska z Zespołu Szkół w Ligocie i III miejsce - Zofia Fajferek z Zespołu Szkół w Ligocie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

I Międzyszkolny Konkurs Wokalny  „Piosenka jest dobra na wszystko”
I Międzyszkolny Konkurs Wokalny "Piosenka jest dobra na wszystko"


Organizatorki oraz zaproszeni nauczyciele zgodnie stwierdzili, że konkurs wokalny "Piosenka jest dobra na wszystko" wypełnia lukę w bogatej ofercie konkursów dla najmłodszych. W naszej gminie brakowało konkursu, który rozbudzałby zainteresowania muzyczne i przygotowywał do aktywnego uczestniczenia w życiu muzycznym. W związku z tym organizatorki już dziś zapraszają na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że zaprezentowane piosenki zapadły w pamięć uczestników spotkania, bo o fakcie, że muzyka łagodzi obyczaje, poprawia humor, nastraja optymistycznie nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Świadczą o tym słowa:
"Gdzie słyszysz śpiew tam idź,
tam dobre serca mają.
Źli ludzie wierzaj mi, ci
nigdy nie śpiewają".

Wiesława Sobczak, Jolanta Paszek-Przyłucka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.