czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2015
  • 4 maja 2015
  • wyświetleń: 12027

Majówka Sołecka w Zabrzegu

Nie najlepsza jak na początek maja aura nie przeszkodziła w organizacji Majówki Sołeckiej w Zabrzegu. W piątek 1 oraz w sobotę 2 maja mieszkańcy sołectwa oraz goście z innych rejonów Gminy Czechowice-Dziedzice bawili się na stadionie "Sokoła" Zabrzeg wyśmienicie!

ReklamaZe względu na bardzo niekorzystne prognozy pogody, zapowiadające deszcz, Majówki Sołeckiej w Zabrzegu nie rozpoczął turniej "Wymiataczy". Wymagające znacznie lepszej pogody zawody sportowe - o czym już wcześniej informowaliśmy - zostały przeniesione na 18 lipca. Zamiast turnieju, pierwszych uczestników tegorocznej Majówki, na stadionie "Sokoła" Zabrzeg przywitała muzyka w wykonaniu zespołu RockerSoul. Nie zabrakło jednak również akcentów sportowych, bo zaraz po koncercie otwierającym Majówkę odbył się pokaz zumby, czyli tańca z elementami fitness.

Dalej impreza toczyła się już według zaplanowanego wcześniej scenariusza. Odbył się więc koncert laureatów Drugiego Festiwalu Amatorskich Ognisk Muzycznych. Najlepsi otrzymali nagrody z rąk Wicewojewody Śląskiego Mirosława Szemli oraz Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. Na scenie pojawili się również przebywający w Czechowicach-Dziedzicach goście z naszego partnerskiego miasta Cortona.

Majówka Sołecka w Zabrzegu 01-02.05.2015 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Wieczorem przyszedł czas na "gwóźdź programu", czyli występ Teresy Werner - kiedyś solistki Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", a obecnie gwiazdy sceny disco-polo oraz muzyki biesiadnej. Koncert wokalistki bardzo szybko przerodził się w zabawę taneczną, którą uczestnicy imprezy kontynuowali następnie - do późnej nocy - przy muzyce zespołu Pagat.

Imprezy w ramach Majówki Sołeckiej w Zabrzegu kontynuowane były w sobotę 2 maja. Odbył się Rajd Rowerowy Ścieżkami Zabrzega, były prezentacje grup artystycznych: Młodzieżowej Orkiestry Dętej MDK i OSP Ligota, mażoretek z grupy "Perfekto" z MDK oraz uczniów ogniska muzycznego i Zespołu Regionalnego "Zabrzeg". Drugi dzień Majówki Sołeckiej w Zabrzegu zakończyła zabawa taneczna z zespołem Pagat.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.