czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2015
  • wyświetleń: 5192

Anna Komorowska w Bestwinie

We wtorek, 17 marca Pierwsza Dama RP Anna Komorowska przybyła do Bestwiny, aby obejrzeć dom stałego pobytu dla osób niepełnosprawnych znajdujący się przy ul. gen. Sikorskiego. Nad budową tegoż ośrodka objęła honorowy patronat i jak się okazało, otworzyło to wiele drzwi u sponsorów - przedsiębiorstw czy osób prywatnych.

Reklama

Anna Komorowska w Bestwinie - 17.03.2015 · fot. Ewa Oczadły/Stowarzyszenie "Razem"


- Ten dom powstał z przerażenia i zatroskania o los naszych dzieci! - tymi słowami powitał Pierwszą Damę RP Annę Komorowską Tadeusz Sowiński, członek zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Razem". Małżonka Bronisława Komorowskiego wyznała na spotkaniu z członkami stowarzyszenia i mieszkańcami domu, że swojego patronatu udziela tylko wybranym inicjatywom. Widząc piękny, dobrze zaopatrzony budynek wyraziła radość, że niemal karkołomne przedsięwzięcie, na jakie stowarzyszenie się zdecydowało, powiodło się i osoby z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną znajdą bezpieczną przystań.

Prezes stowarzyszenia "Razem" Maria Sysak-Łyp oprowadziła Annę Komorowską po całym ośrodku i krótko przedstawiła jego historię. W imieniu podopiecznych przekazała ręcznie wykonane prezenty będące podziękowaniem za wsparcie. Nie zabrakło reprezentacji władz samorządowych - wójta gminy Bestwina Artura Beniowskiego, wojewody śląskiego Piotra Litwy, prezydenta Bielska-Białej Jacka Krywulta. Pani prezydentowa w rozmowach z lokalnymi władzami poznała bieżące potrzeby mieszkańców regionu, w tym gminy Bestwina.

BM / czecho.pl

źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.