czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2015
  • wyświetleń: 3608

Kolorowy dzień w Przedszkolu nr 11

W piątek 20 marca w Przedszkolu Publicznym nr 11 odbyły się uroczyste obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Był to dzień wesoły i kolorowy nie tylko za sprawą wyjątkowego gościa, czyli Pani Wiosny, ale również dlatego, że po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki.

Reklama

Dzieci i nauczyciele ubrani w kolorowe wiosenne stroje nie zapomnieli założyć kolorowych skarpetek, mających symbolizować tolerancję oraz szacunek wobec osób z Zespołem Downa. W pierwszy dzień kalendarzowej Wiosny cały świat obchodzi bowiem Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa, a my, jako jedyne przedszkole z oddziałami integracyjnymi w naszym mieście, jesteśmy szczególnie związani z tymi osobami.

Kolorowy dzień w Przedszkolu nr 11 - 20.03.2015 · fot. Przedszkole Publiczne nr 11


Dzień Kolorowej Skarpetki oraz Pierwszy Dzień Wiosny na długo pozostaną w naszej pamięci. Dzieci wysłuchały pięknej bajki pt."Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś", której głównymi bohaterami są dwaj koledzy z naszego przedszkola. Książka w jasny i zabawny sposób porusza problemy dzieci z Trisomią 21, dzięki niej przedszkolacy dowiedzieli się dlaczego niektórzy z naszych przyjaciół, potrzebują pomocy i wsparcia.

Cały dzień pełen był wesołej zabawy, śpiewów i tańców. W ten sposób dzieci z naszego przedszkola cieszyły się z przyjścia wiosny i wyrażały swoją sympatię dla niepełnosprawnych kolegów. Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia był kolorowy korowód, którym dzieci z pięknymi własnoręcznie wykonanymi gaikami przeszły ulicami naszego miasta, aby powiedzieć Pani Wiośnie "Dzień dobry".

Ewa Kristof-Chrapek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.