czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2015
  • 31 marca 2015
  • wyświetleń: 5692

Za sortowane śmieci zapłacimy mniej

Od 1 maja mieszkańcy gminy Czechowice-Dziedzice będą płacić mniej za segregowane śmieci. Stawka miesięczna zmaleje o 1,50 złotych od osoby.

Reklama

Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej, radni przyjęli uchwałę o obniżeniu stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny. Od maja kwota ta wynosić będzie 7,50 złotych od osoby. - Obniżenie stawki za wywóz odpadów komunalnych jest możliwe dzięki oszczędnościom w systemie gospodarki odpadami za 2014 rok w wysokości ok. 1,2 mln zł. Jednakże przy tej kalkulacji kosztów, stawka opłaty nie utrzyma się dłużej niż do końca bieżącego roku - mówił podczas sesji Krzysztof Bergel, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Radny zwrócił także uwagę na problem z wywozem odpadów zielonych, ponieważ od tego roku żadna regionalna instalacja nie przyjmuje tego typu odpadów. Krzysztof Bergel zwrócił się z apelem do właścicieli nieruchomości o zagospodarowanie we własnym zakresie odpadów zielonych.

- Jeszcze w poprzedniej kadencji obiecałem, że jeśli tylko pojawią się oszczędności, to cena odbioru śmieci dla mieszkańców Czechowic-Dziedzic zostanie obniżona. Słowa dotrzymałem. Obniżka w wysokości 1,5 złotych może dać w efekcie oszczędność kilku złotych miesięcznie, a w przypadku pięcioosobowej rodziny 90 złotych w skali roku. W ten sposób, przynajmniej w takiej wysokości, odciążamy budżety wszystkich czechowickich gospodarstw domowych, a wynikająca z obniżki oszczędność rośnie wprost proporcjonalnie do liczby członków rodziny - komentuje burmistrz Marian Błachut.

Jednocześnie ustalono wyższą stawkę opłaty za śmieci, jeśli mieszkańcy danej nieruchomości nie prowadzą segregacji, w wysokości 20 zł miesięcznie za osobę.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.