czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2005
  • wyświetleń: 887

Uwaga piesi i rowerzyści!

Reklama

Policja w Bielsku – Białej postanowiła postawić tym razem na bezpieczeństwo tak zwanych niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Od 10 października funkcjonariusze prowadzą działania prewencyjno -restrykcyjne, a potrwają one do 10 listopada.

Co to oznacza dla uczestników ruchu? Przede wszystkim uwaga policjantów zwrócona będzie w stronę wyposażenia rowerów w obowiązkowe oświetlenie, elementy odblaskowe u dzieci do lat 15, które poruszają się na drodze poza obszarem zabudowanym. Czujny wzrok funkcjonariuszy nie ominie także pieszych i tego w jaki sposób poruszają się po drogach, chociażby czy prawidłowo przechodzą przez jezdnię. Kara może również spotkać kierowców samochodów, którzy popełniają wykroczenia w stosunku do pieszych czy rowerzystów. I jeszcze jedna ważna rzecz, wszyscy pijani bedą eliminowani z ruchu.

Proponujemy zatem zastosować się do przepisów ruchu drogowego, a słuszności w tej akcji jest sporo, bo te przepisy nie obowiązują tylko kierowców.

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.