czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 marca 2015
  • wyświetleń: 4135

Pijany skasował dwa samochody

Ponad 2 promile alkoholu wykazało badanie nietrzeźwego kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym pościgiem z prędkością 150 km/h, stwarzając poważne zagrożenie bezpieczeństwa, a pod drodze uszkodził dwa zaparkowane samochody. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zatrzymanemu 35-latkowi może teraz grozić do 2 lat więzienia. Odpowie też za liczne wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki.

Reklama

W sobotę w nocy w Kaniowie na ul. Krzywolaków, patrol z drogówki usiłował zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę Opla Astry. Kierujący na widok policjantów zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył i omal nie potrącił zatrzymującego go funkcjonariusza. Policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem. Sprawca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe i nadal kontynuował ucieczkę. Jechał pasem przeznaczonym do jazdy w kierunku przeciwnym z prędkością 150 km/h i omal nie doprowadził do czołowego zderzenia z innym pojazdem, którego kierowca w porę zdążył zjechać na pobocze.

W pewnym momencie utracił panowanie nad samochodem i uderzył w zaparkowanego na poboczu: Citroena i Renault, a następnie na dobre ugrzązł w polu. W dalszym ciągu nie reagował na polecenia policjantów i stawiał opór. Został zakuty w kajdanki.

Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może mu grozić nawet do 2 lat za kratami. Odpowie też za szereg wykroczeń, których dopuścił się w czasie ucieczki.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.