Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2015
  • 12 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 5902

Udzielali pierwszej pomocy - zdjęcia

W sobotę 11 kwietnia na terenie Czechowic-Dziedzic odbyły się XVIII Zawody Drużyn Młodzieżowych w udzielaniu pierwszej pomocy.

Zawody z pierwszej pomocy - 11.04.2015 · fot. PCK Czechowice-Dziedzice


Organizatorem zawodów była Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża Czechowice-Dziedzice, natomiast honorowy patronat objął burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Drużyny składające się z 5 osób startowały w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Podczas pozorowanych scenariuszy zawodnicy musieli udzielać pomocy między innymi: osobie, która się zakrztusiła, dwóm wyziębionym grzybiarzom, mężczyźnie, który nie oddychał, mężczyźnie z ciałem obcym w nodze czy też poparzonym podczas akcji strażakom.

Głównym celem zawodów było propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei udzielania pierwszej pomocy.

Klasyfikacja Generalna

Kategoria Szkół Podstawowych
1. Szkoła Podstawowa z Zabrzega
2. Szkoła Podstawowa nr. 1 z Czechowic-Dziedzic
3. Szkoła Podstawowa z Bronowa

Kategoria Gimnazjum
1. Gimnazjum Publiczne z Ligoty
2. Gimnazjum Publiczne z Zabrzega
3. Gimnazjum Katolickie z Czechowic-Dziedzic

Kategoria Szkół Średnich
1. Liceum Marii Skłodowskiej-Curie

- W imieniu Grupy Ratownictwa PCK Czechowice-Dziedzice pragnę gorąca podziękować: burmistrzowi Marianowi Błachut za objęcie zawodów honorowym patronatem, Wydziałowi Promocji Urzędu Miasta Czechowice-Dz. za naprawdę wielką pomoc w organizacji, Piekarni "U Habermana" za sponsorowanie poczęstunku oraz dyrekcji Gimnazjum Publicznego nr. 2 w Czechowicach Dziedzicach za udostępnienie budynku szkoły na rzecz realizacji zawodów - mówi Adam Ubych z Grupay Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża Czechowice-Dziedzice.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.