czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2015
  • wyświetleń: 1907

Konkurs o wielkich Polakach w PG 3

Tegoroczna edycja Międzyszkolnego Konkursu "Wielcy Polacy XX wieku" była dla gimnazjalistów okazją do bliższego poznania sylwetki Witolda Pileckiego. Rywalizacja trzyosobowych zespołów z pięciu szkół gimnazjalnych przebiegała w dwóch etapach - części pisemnej i ustnej.

Reklama

Wyniki testu wiedzy, dotyczącego życia i dokonań rotmistrza wykazały, że uczniowie opanowali wymagane materiały w najdrobniejszych szczegółach. W wystąpieniach ustnych gimnazjaliści zaimponowali oceniającym nie tylko wiedzą, ale też pomysłowością i sprawnością językową. Ciekawe prezentacje, oryginalne zdjęcia i dodatkowe informacje pogłębiły wiedzę o Witoldzie Pileckim. Druga część konkursu pozwoliła poznać również innych bohaterów, którzy w czasie okupacji wsławili się niezwykłymi dokonaniami, a po wojnie wykazali niezłomność w walce o wolną Polskę.

Konkurs o wielkich Polakach w PG 3 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 3


W konkursowych zmaganiach zwycięstwo odnieśli: Mikołaj Górny, Mateusz Kieloch i Mateusz Romańczuk z Katolickiego Gimnazjum z Czechowic-Dziedzic. Nasza drużyna w składzie: Karolina Kaniuch, Marcin Gibas i Damian Pach zdobyła dyplomy za II miejsce, a III miejsce zajęły ex aequo zespoły reprezentujące Gimnazjum Publiczne nr 1 i Gimnazjum Publiczne nr 2 z Czechowic-Dziedzic.

Organizatorzy (Wioletta Czech i Barbara Zielińska) gratulują i dziękują wszystkim uczniom oraz ich opiekunom za udział w IV edycji konkursu.

Tomasz Wróbel

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.