Wiadomości

  • 1 kwietnia 2015
  • 26 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 5906

Podróżnik Roku zawita do Czechowic

Za nami:

Aleksander Doba - polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Jako pierwszy człowiek samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. W kwietniu zawita do Czechowic-Dziedzic, by opowiedzieć o swojej przygodzie.

Aleksander Doba
Aleksander Doba zawita do Czechowic, by opowiedzieć o swoich wyprawach. · fot. http://aleksanderdoba.pl/


Spotkanie z podróżnikiem odbędzie się w niedzielę, 26 kwietnia o godzinie 14.30 w Miejskim Domu Kultury, w ramach "Spotkań z GSB". Bilety wstępu dostępne są w cenie 10 zł i 5 zł (ulgowy), a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla podopiecznych Śląskiego Hospicjum dla Dzieci w Tychach.

Aleksander Doba, 68-letni emerytowany inżynier z Polic przepłynął samotnie najszerszy odcinek Atlantyku pomiędzy wybrzeżami Europy i Ameryki Północnej. W ciągu 167 dni pokonał ponad 12 tysięcy kilometrów.

Podróżnik był jednym z 10 kandydatów, których dokonania 2014 roku uznane zostały przez National Geographic za wyjątkowo istotne dla świata podróżników i eksploratorów, w tym jednym z trzech w tej grupie reprezentantów Europy, obok szwajcarskiego alpinisty Ueliego Stecka i brytyjskiego pływaka Lewisa Pugha.

Doba jest jedynym jak dotąd Polakiem, który w dziesięcioletniej tradycji konkursu został nominowany do tego prestiżowego wyróżnienia. I za pierwszym podejściem wygrał konkurs.

BM / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj