Wiadomości

  • 10 kwietnia 2015
  • 12 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 8501

Blisko 3 mln zł na salę gimnastyczną

Gmina Czechowice-Dziedzice uzyskała prawie 3 miliony złotych dofinansowania w związku z realizacją budowy sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach.

Końcem marca Zarząd Województwa Śląskiego przyznał naszej gminie dofinansowanie w wysokości 2.983.905,38 złotych na rzecz budowy sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach. Samo zadanie zrealizowane zostało w latach 2007-2008, jednak w związku z bardzo dużym zainteresowaniem konkursem na dofinansowanie obiektów oświatowych, projekt złożony przez gminę nie został wtedy wybrany do dofinansowania.

Sala gimnastyczna w Gimnazjum nr 2
Sala gimnastyczna w Gimnazjum nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach. · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Przypomnijmy, że ramach projektu wybudowana została nowa sala gimnastyczna o wymiarach zewnętrznych 24 x 48 m, wraz z zapleczem szatniowym oraz trybunami dla 170 osób. W ramach projektu wykonano również zagospodarowanie terenu w otoczeniu nowej sali w postaci placu manewrowego dla straży pożarnej, parkingu oraz terenów zielonych. Projekt obejmował także zakup wyposażenia sportowego do prowadzenia rozgrywek w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i tenisa. Sala wyposażona została również w specjalną kurtynę, która pozwala dzielić ją w zależności od potrzeb na odrębne części, które wykorzystywane mogą być do różnych rozgrywek.

To już kolejne dofinansowanie w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, które udało się pozyskać naszej gminie. Celem projektu była poprawa dostępności do nowoczesnej bazy sportowej dla uczniów i wszystkich mieszkańców Czechowic-Dziedzic.

Całkowita wartość projektu wynosi 4.039.476,92 zł, z tego wspomniane 2.983.905,38 zł gmina pozyskała ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.