Wiadomości

  • 10 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2198

Informatycy ZSTiL na wykładzie

Kolejna klasa, ucząca się w zawodzie technik informatyk w ZSTiL uczestniczyła w zajęciach akademickich - wykładzie pt.: "Kilka słów o sztucznych sieciach neuronowych".

Wykład odbył się w poniedziałek, 16 marca na Wydziale Automatyki Elektroniki i Informatyki w Gliwicach przy ulicy Akademickiej 16 w auli F. Wygłosił go dr inż. Krzysztof Simiński. Młodzież z olbrzymim zainteresowaniem przyjęła przekazywane z nieukrywaną pasją treści, zadając pytania, które zmusiły młodego naukowca do licznych dygresji. Po zakończeniu wykładu wywiązała się burzliwa dyskusja, której nie było końca - dopiero przyjście następnej grupy zmusiło uczniów ZSTiL do opuszczenia sali.

Informatycy ZSTiL na wykładzie - 16.03.2015 · fot. ZSTiL


W trakcie spaceru do śródmieścia Gliwic długo jeszcze komentowano problem sztucznych sieci neuronowych, rozpoznawania znaków przez sieci inteligentne, wstecznej propagacji błędu, zapamiętywania i uogólniania oraz przeuczenia. Młodzież była także zachwycona rozmiarami uczelni i urokiem miasteczka akademickiego. Już nie może się doczekać następnej, podobnej wycieczki.

Anna Kortyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.