czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1317

Grupa wsparcia dla pokrzywdzonych

Od maja na terenie gminy Czechowice-Dziedzice zostanie uruchomiona grupa wsparcia dla osób doświadczających przemocy. Spotkania grupy odbywać się będą w każdy wtorek w godzinach 17.00-19.00, w Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Nad Białką 1b.

Grupa powstała z myślą o osobach borykających się z problemami życiowymi, doświadczających różnych trudności życiowych, doświadczających agresji fizycznej lub słownej, doświadczających poniżenia i bezradności. Ogromna siła oddziaływania grupy wiąże się z możliwością doświadczania, że nie jesteśmy sami w przeżywaniu swoich uczuć, cierpienia i lęków, a także radości i wzlotów. Uczestnictwo w grupie może stać się wyjątkowym doświadczeniem poznawczym, emocjonalnym i egzystencjalnym, inspirującym i pobudzającym zmiany w zakresie własnego rozwoju oraz podniesienia jakości i satysfakcji z życia. Cele grupy będą realizowane m.in. przez dzielenie się doświadczeniem, dzielenie się wsparciem emocjonalnym, zwalczanie poczucia bezradności wobec problemu, własnej trudnej sytuacji życiowej, budowaniem siły, nadziei i poczucia wartości wśród uczestników.

Każdego uczestnika obowiązuje zasada zachowania tajemnicy. Wszystko, co zostanie powiedziane w trakcie spotkań pozostanie w gronie osób biorących udział w spotkaniach. Zajęcia prowadzone będą przez dwie doświadczone psychoterapeutki: Annę Arcisz-Gruszkę oraz Aleksandrę Hałas.

Grupa adresowana jest wyłącznie dla mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na pierwsze zajęcia przyjmuje Agnieszka Borowska-Paszek - kierownik Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, w godzinach pracy Urzędu Miejskiego, pod numerem (32) 214-72-177 lub (32) 214-71-61.

BM / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.