czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2015
  • 29 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2926

68 nowych dawców szpiku

Czechowice-Dziedzice 18 kwietnia włączyły się w pomoc Hani oraz innym małym i dużym pacjentom chorym na nowotwory krwi. Akcja zaowocowała pozyskaniem 68 nowych potencjalnych dawców szpiku.

POMÓŻ HANI I INNYM


Mieszkanka Czechowic Katarzyna Cabała, która w czerwcu zeszłego roku oddała komórki macierzyste przybliżyła zgromadzonym prawdę o przeszczepie. Opowiedziała, jak przebiega pobranie komórek krwiotwórczych z krwi obwodowej lub jak i gdzie jest pobierany szpik z kości talerza biodrowego.

- Takie akcje są godne poparcia i kontynuowania, pomagają budować świadomość naszego społeczeństwa oraz pokazują, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi powinno być wpisane w życie każdego z nas - powiedziała inicjatorka akcji Iwona Zużałek. - To była moja pierwsza, ale na pewno nie ostatnia taka akcja. Mamy w planach kolejną na koniec wakacji. Już dziś zachęcamy do świadomego rejestrowania jako potencjalni dawcy szpiku, bo nie ma nic piękniejszego jak danie komuś życia, a trzeba pamiętać, że choroba może dopaść każdego z nas, znajomych, dzieci i nie mu tu znaczenia skąd jesteś.

BM / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.