Wiadomości

  • 10 kwietnia 2015
  • 12 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 5586

TV: ograniczą ruch na Kotulińskiego?

Mieszkańcy ulic Kotulińskiego i Kopernika od lat postulują o ograniczenie ruchu samochodów ciężarowych. Być może ich apele w końcu zostaną wysłuchane.

Wąską ulicą Kotulińskiego, a następnie ulicą Kopernika, każdego dnia przejeżdżają setki samochodów ciężarowych. Jakby tego było mało na newralgicznym odcinku ulicy Kotulińskiego ciężarówki nie mieszczą się na swoim pasie, przez co w przypadku spotkania dwóch pojazdów ciężkich dochodzi do niebezpiecznej "mijanki".Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej przygotował cztery warianty opracowania alternatywnego dla transportu ciężkiego w Czechowicach-Dziedzicach. - Opracowanie to skierowane zostało do zaopiniowania przez Urząd Miejski i Radę Osiedla. Uzyskana opinia wskazała na potrzebę opracowania wariantu piątego, który aktualnie przekazano zainteresowanym jak wyżej - mówi Wiesław Kubiś, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej.

Zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic Paweł Mrowiec poinformował naszą redakcję, że przychyla się do wniosków dotyczących ograniczenia ruchu dla transportu ciężkiego przedstawionych przez mieszkańców. Zwołano już spotkanie z udziałem projektanta, mające na celu przeprowadzenie dalszych konsultacji. Odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 1.

- Wybrany wariant zostanie przedstawiony do zaopiniowania przez Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach i będzie wprowadzony po zatwierdzeniu przez zarządzającego ruchem na drogach powiatowych i gminnych - kończy dyrektor ZDP w Bielsku-Białej.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.