czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 6795

37-latek potrącony na przejściu

Policjanci z drogówki wyjaśniają szczegółowe okoliczności niedzielnego wypadku, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Legionów. W wyniku potrącenia przez Hondę, 37-letni pieszy odniósł poważne obrażenia. Za zlekceważenie zasad ostrożności i bezpieczeństwa, sprawcy wypadku zatrzymano prawo jazdy.

Z ustaleń wynika, że 58-letni kierowca Hondy potrącił 37-letniego czechowiczanina na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na skutek wypadku poszkodowany doznał poważnych obrażeń wewnętrznych i urazu głowy. Przewieziono go do szpitala.

Przypominamy, że każdy kierowca zobowiązany jest do prowadzenia samochodu z należytą ostrożnością, pamiętając o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zarazem do powstrzymania się od manewrów, które mogłyby to bezpieczeństwo zmniejszyć. Wszystko wskazuje na to, że sprawca wczorajszego wypadku zlekceważył zasady ostrożności i bezpieczeństwa. Za te rażące nieprawidłowości policjanci zatrzymali mu prawa jazdy. Jednocześnie za spowodowanie wypadku może mu grozić kara nawet do 3 lat więzienia.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.