czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2015
  • 17 maja 2015
  • wyświetleń: 11879

Kasia Wituś na podium konkursu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Kasia Wituś z Czechowic-Dziedzic zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie na Bibliotekarza Roku 2014. Wcześniej wygrała ranking na najlepszego bibliotekarza w województwie śląskim.

Katarzyna Wituś
Katarzyna Wituś zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie na Bibliotekarza Roku 2014 · fot. MBP Czechowice-Dziedzice


Kasia Wituś z Miejskiej Biblioteki Publicznej poprzez swoją codzienną pracę pokazuje, że współczesna biblioteka to miejsce ciekawe i wyjątkowe, do którego warto przychodzić. Na co dzień pracuje w Oddziale dla Dzieci. Jest osobą niezwykle kreatywną. Jej spontaniczność przyciąga coraz więcej dzieci i młodzieży do biblioteki. Przekonuje, że książki i czytanie to wielka życiowa przygoda, którą warto zacząć od najmłodszych lat.

Współpracuje z placówkami edukacyjnymi, organizując autorskie zajęcia, po których dzieci przyprowadzają swoich rodziców do biblioteki, aby zostać jej czytelnikiem. Z powodzeniem pozyskuje sponsorów i przyjaciół biblioteki. Swoją pracą udowadnia, że wspólne czytanie to najskuteczniejszy sposób budowania więzi z dzieckiem.

W 2014 r. zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Dzieci buszują w bibliotece" zorganizowanym przez Fundację dla Dzieci i Młodzieży im. Komeńskiego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Niedawno zdobyła tytuł najlepszego bibliotekarza w województwie, a teraz zajęła trzecie miejsce w kraju, zdobywając 1070 głosów.

BM / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj