Wiadomości

  • 17 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 4339

Miejski Konkurs Kulinarny - zdjęcia

W czwartek, 9 kwietnia w Dworku Eureka odbył się międzygimnazjalny konkurs kulinarny pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic. Konkurs zorganizowano w ramach projektu Arboretum Inspiruje, który jest częścią kampanii "Z Kujawskim pomagam pszczołom". Konkurs zorganizowało Gimnazjum Publiczne nr 1 wspólnie z Dworkiem Eureka.Rywalizacja składała się z dwóch części - teoretycznej, podczas której drużyny z poszczególnych szkół rozwiązywały test dotyczący kuchni regionalnej. W teście pojawił się również temat miodu i jego zastosowania w kuchni. Test oceniało jury w składzie: Maria Koutny i Magdalena Jasińska. Druga - widowiskowa część, to zmagania praktyczne, w ramach których należało przygotować stół do podanego menu dla 4 osób oraz, z przygotowanych przez Dworek Eureka składników, przyrządzić cztery różne przystawki. Uczniowie wykazali się pomysłowością, a zaserwowane przez nich przystawki zachwyciły jurorów. Potrawy oceniało jury w składzie - Tomasz Kopeć - właściciel Dworku Eureka, Krystyna Kurek - nauczycielka Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych oraz Grzegorz Wąsik - Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego.

Nagrody oraz pamiątkowy puchar wręczyli burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, zastępca burmistrza Maciej Kołoczek oraz wicedyrektor Gimnazjum Publicznego nr 1 Alicja Pysz.

W kulinarnych zmaganiach zwyciężyła drużyna Gimnazjum z Zabrzega występująca w składzie: Monika Borkowska, Paulina Falewska, Anna Jarczok i Adam Stasik. Poziom wiedzy i umiejętności kulinarnych był bardzo wyrównany - drugie miejsce z jednakową liczbą punktów zajęły drużyny z Gimnazjum Katolickiego i Gimnazjum nr 2. Podobnie ex aequo na miejscu trzecim uplasowały się dwie szkoły - Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 3.

Miejski Konkurs Kulinarny „Smaki regionu” - 9.04.2015 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 1

Gimnazjum Publiczne nr 1

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.