Wiadomości

  • 19 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1979

PITy należy rozliczyć do 30 kwietnia

Do końca akcji przyjmowania zeznań podatkowych za 2014 rok pozostało już niewiele dni. Podatnicy mają na to czas do 30 kwietnia. Osoby, które spóźnią się ze złożeniem zeznania, nie będą mogły skorzystać m.in ze wspólnego rozliczenia z małżonkiem

pit, kalkulator, zeznanie podatkowe
Do 30 kwietnia należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. · fot. pless.pl


Tych, którzy nie zdążyli jeszcze złożyć zeznania rocznego, zapraszamy do skorzystania z dyżurów pracowników urzędów skarbowych w wybranych galeriach handlowych. 18 i 19 kwietnia urzędnicy będą pomagać wszystkim chętnych w wypełnianiu deklaracji.

Zeznanie podatkowe można wysłać także bez wychodzenia z domu, drogą elektroniczną, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i to bez konieczności stosowania kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W tym roku Ministerstwo Finansów oddało w ręce podatników nową usługę - wstępnie wypełnione zeznanie dla najpopularniejszego PIT-37 (tzw. PFR). Wystarczy numer pesel, kwota przychodu za 2014 rok i za 2013 rok (co jest potrzebne do weryfikacji podatnika), a program wypełni zeznanie za nas. To wszystko na stronie http://www.portalpodatkowy.mf.gov.pl.

Ponadto w dniach 29-30 kwietnia urzędy skarbowe będą otwarte do godziny 18.00.

aka / czecho.pl

źródło: Izba Skarbowa w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.