czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2128

Młodzież z Bergheim w odwiedzinach

W poniedziałek 20 kwietnia burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut spotkał się z niemiecką młodzieżą, goszczącą w naszym mieście na zaproszenie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach. Była to już kolejna wizyta przyjaciół z niemieckiego Bergheim w naszym mieście i zarazem kolejne spotkanie niemieckich gości z burmistrzem.

Młodzież z Bergheim z wizytą w Urzędzie Miejskim · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Młodzież z partnerskiej szkoły zawodowej Berufskolleg Des Rhein-Erft-Kreises w Bergheim w Nadrenii Północnej-Westfalii odwiedza Czechowice-Dziedzice od wielu lat. Wymiana z uczniami z czechowickiego ZSTiL, odbywa się w ramach polsko-niemieckiej współpracy powiatów bielskiego i Erft. Niemieccy uczniowie oraz ich opiekunowie, przebywają w Polsce od kilku dni. Zwiedzili już Kraków, Wieliczkę, Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, przewiezieni zostali też słynącą z malowniczych widoków, pętlą beskidzką, zwiedzając po drodze żywiecki browar. Toteż na spotkaniu z burmistrzem mogli już podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat naszego kraju i regionu.

Burmistrz Marian Błachut podkreślił, że z radością wita kolejną już grupę młodych gości zza Odry w Czechowicach-Dziedzicach. Przypominając, że same Czechowice-Dziedzice prowadzą podobną współpracę ze szkołami z partnerskiego miasta Hiddenhausen zauważył, że spotkania młodzieży są wstanie zrobić dla międzynarodowych kontaktów i zacieśniania więzów między sąsiednimi krajami znacznie więcej, niż działania rządów. Poprzez takie spotkania młodzi Polacy i Niemcy pozbywają się bowiem uprzedzeń, wynikających często z niewiedzy, uczą się siebie nawzajem, poznają język i kulturę kraju sąsiada.

Dziękując gościom z Niemiec za wizytę i spotkanie w czechowickim magistracie, burmistrz zaprosił ich do kolejnych odwiedzin w Polsce, a zwłaszcza w naszym regionie.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.