czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 3204

Bezpieczni w szkole, w domu, na ulicy

We wtorek, 21 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 im. Jana Brzechwy odbył się, cyklicznie organizowany, Międzyszkolny Konkurs "Bezpieczni w domu, w szkole, na ulicy" przeznaczony dla uczniów klas I - III, a zorganizowany przez Katarzynę Sosnę, Joannę Kołoczek, Aldonę Jarosz i Teresę Kocur.

W konkursie wzięło udział osiem szkół z gminy Czechowice, reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny. Uczestnicy konkursu wykazali się wiedzą obejmującą zasady świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym podczas drogi do szkoły i do domu, umiejętnego korzystania ze środków komunikacji miejskiej, bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania się podczas zajęć szkolnych i na przerwach, ograniczonego zaufania do nieznajomych, rozsądnego korzystania z urządzeń technicznych, internetu, zachowania bezpieczeństwa w domu i wiele, wiele innych.

Konkurs "Bezpieczni w szkole, w domu, na ulicy" - 21.04.2015 · fot. ZSP nr 1


Klasyfikacja końcowa:

Klasy I:

1. Mikołaj Brzęczek - SP nr1 Czechowice-Dziedzice
1. Ania Kopeć - SP nr 3 Czechowice-Dziedzice
2. Anita Iskrzycka
3. Adam Olenkiewicz - SP nr 3 Czechowice-Dziedzice

Klasy II:
1. Wojtek Frączek - Bronów
2. Milena Gwizdoń - SP nr 2 Ligota
3. Jakub Niczyporuk - SP nr 4 Czechowice-Dziedzice

Klasy III:
1. Wiktor Stokłosa - SP nr 4 Czechowice-Dziedzice
2. Jakub Wiktor - SP nr 1 Czechowice-Dziedzice
3. Tymoteusz Adamiec - SP nr 3 Czechowice-Dziedzice


Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki, a zwycięzcy oczywiście cenne nagrody. Po zakończeniu zmagań konkursowych dzieci wzięły udział w warsztatach o tematyce "Pierwsza pomoc przedmedyczna" prowadzonych przez Szkolną Drużynę Pierwszej Pomocy z naszej placówki pod opieką Tomasza Kruczalaka (laureat II miejsca w tegorocznych zawodach organizowanych przez PCK dla w/w drużyn z terenu gminy). Dzieciaki jak zaczarowane obserwowały scenki prezentowane przez starszych kolegów. Wraz z nimi udzielały pierwszej pomocy różnym poszkodowanym - opatrywały zranienia, usztywniały połamane kończyny, a nawet próbowały przeprowadzać resuscytację.

Mamy nadzieję, że organizowany przez nas konkurs przyczyni się do propagowania i przestrzegania zasad bezpieczeństwa wśród naszych dzieci.

Katarzyna Sosna, Joanna Kołoczek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.