czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2420

Nietrzeźwi rowerzyści w rękach SOK-u

Pili alkohol na obszarze kolejowym, po czym wsiedli na rower. Dwóch nietrzeźwych rowerzystów ujął patrol Straży Ochrony Kolei i Żandarmerii Wojskowej. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi.

Patrol Straży Ochrony Kolei i Żandarmerii Wojskowej pełnił służbę w okolicach stacji Chybie. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn jadących rowerami wzdłuż torów. Wszystko wskazywało na to, że mogą być nietrzeźwi. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast. Ujęli mężczyzn, od których wyraźnie było czuć woń alkoholu. Obaj zostali od razu przekazani do dyspozycji policji. Mężczyźni zostali ukarani mandatami.

Straż Ochrony Kolei przypomina, że dotychczas przepisy zakazywały wprowadzania roweru na obszar kolejowy, chyba że był przeznaczony do przewozu pociągiem. Dzięki zmianie prawa zakaz został złagodzony. W dalszym ciągu nie wolno jednak jeździć rowerem po peronach, w przejściach i tunelach dworcowych.

BM / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.