Wiadomości

  • 24 kwietnia 2015
  • 27 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 4619

W Zabrzegu znaleziono niewybuch

Pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej przywiózł w czwartek wraz transportem ziemi na swoją posesję mieszkaniec ul. Korfantego w Zabrzegu. Zarządzono ewakuację mieszkańców 9 pobliskich domostw. Zablokowano ruch w miejscu, gdzie doszło do zdarzenia.

Mężczyzna przetransportował ziemię z terenu budowy parkingu przy czechowickiej ul. Kraszewskiego. Zamierzał ją rozplantować na swojej posesji. W czasie rozładunku natrafił na niewybuch. O znalezisku natychmiast poinformował policjantów. Na miejsce skierowano policyjnego pirotechnika. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej.

Zarządzono ewakuację mieszkańców 9 domostw. Ze względów bezpieczeństwa zablokowano ruch na ul. Korfantego, od skrzyżowania z ul. Waryńskiego do ul. Mostowej. O odnalezieniu niewybuchu poinformowano saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach, którzy zajęli się jego zabezpieczeniem.

BM / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.