Wiadomości

  • 25 kwietnia 2015
  • 30 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 4537

Mieszkańcy chcą przejścia dla pieszych

Mieszkańcy dzielnicy południowej, w ciągu ulicy Legionów, biją na alarm. Twierdzą, że ich bezpieczeństwo jest zagrożone ze względu na brak przejścia dla pieszych i chodnika pomiędzy ulicami Wrzosową, Zawiłą, Terenową i Agawy. Gmina podjęła już kroki zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie.

Ulica Legionów jest drogą powiatową, której administratorem jest Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej. Jednakże, Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach wystosował pismo w sprawie wyznaczenia dodatkowych przejść dla pieszych w ciągu ulicy Legionów.

- Dokładna lokalizacja przejść zostanie ustalona podczas wizji, o której zwołanie poprosiliśmy Zarząd Dróg Powiatowych. Wyznaczenie dodatkowych przejść dla pieszych to najszybsze rozwiązanie, które poprawi bezpieczeństwo pieszych. Mam nadzieję, że przy dobrej współpracy z Zarządem Dróg Powiatowych, przejścia te powstaną jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznego okresu wakacyjnego - informuje burmistrz Marian Błachut.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.