czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 3184

Akcja sadzenia lasu przez GP 1

20 kwietnia grupa uczniów z Gimnazjum Publicznego nr 1 brała udział w akcji sadzenia lasu, która jest organizowana w ramach projektu Arboretum Inspiruje przy współpracy z Nadleśnictwem Bielsko i Grupą LOTOS SA.

Akcja sadzenia lasu przez GP 1 - 20.04.2015 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Młodzież sadziła drzewa na terenie Leśnictwa Zabrzeg w pobliżu ścieżki dydaktycznej, która przebiega przez ten teren. Akcją kierował leśniczy - Jarosław Gajda. Przed rozpoczęciem pracy wyjaśnił uczniom, jak należy prawidłowo wyznaczać odległości pomiędzy młodymi drzewkami oraz zdradził tajniki skutecznego sadzenia. Po szkoleniu uczniowie zabrali się do wykonania zadania, w wyniku którego zasadzono aż 1 500 drzewek. Działanie to zostało zaplanowane i zrealizowane w ramach projektu Arboretum Inspiruje - laureata konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia.

Akcję finansowo wsparła Grupa LOTOS SA, która ufundowała poczęstunek dla uczniów, rękawice ochronne oraz przejazd. Z ramienia LOTOS-u akcję koordynowała Aleksandra Rozmus, a ze strony Gimnazjum Twardowskiego - Magdalena Jasińska i Paweł Pawlik.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.