czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 4661

Podsumowanie projektu w SP 7

W środę, 15 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 odbyło się uroczyste podsumowanie innowacji pedagogicznej pt. "Wędrówka za Ocean - Stany Zjednoczone".

Autorki przedsięwzięcia: Magdalena Kasolik-Tatoń, nauczyciel języka polskiego, Monika Hulbój-Pieczora, nauczyciel języka angielskiego oraz Anna Pilśniak, nauczyciel przyrody, przez kilka miesięcy pracowały z wybraną grupą ambitnych uczniów z klasy 5: Zuzanną Dudziak, Klaudią Wołowiec, Pauliną Mrowiec, Darią Kawalerek, Konradem Włodarczykiem, Jakubem Kwaśniewiczem, Michałem Adamczykiem, oraz z klasy 6: Zuzanną Kuźnią, Katarzyną Romańczuk, Błażejem Brzeskim, Dominikiem Świerczyną, Jakubem Pyszem i Jakubem Surmą.

Założeniem innowacji była korelacja wiadomości i umiejętności z zakresu języka angielskiego, języka polskiego, teatrologii, przyrody oraz informatyki. Podczas prowadzonych zajęć uczniowie skoncentrowali się na poznawaniu geografii, przyrody, ciekawych miejsc Stanów Zjednoczonych. Wychowankowie odkrywali informacje z map i globusów, lokalizowali na mapach konturowych obiekty geograficzne USA, wyszukiwali podstawowe informacje w szkolnej bibliotece, w literaturze wiedzy o Stanach Zjednoczonych oraz w Internecie.

Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Wędrówka za Ocean - Stany Zjednoczone” · fot. SP nr 7


Kolejne spotkania poświęcone były atrakcjom turystycznym, świętom oraz tradycjom w USA. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie wykorzystywali podczas wykonywania folderów, plakatów, krzyżówek i gazetek informacyjnych. Z zaangażowaniem uczestniczyli w innowacji, a wzorowa frekwencja na zajęciach jest dowodem na to, że wszyscy bawili się znakomicie.

Podsumowując kilkumiesięczną pracę, uczniowie pod opieką swoich pań, przygotowali zabawne przedstawienie w wersji angielskiej pt. "Cinderella"- współczesna bajka o Kopciuszku. Młodzi aktorzy swój talent mieli okazję zaprezentować przed Dyrekcją, Gronem Pedagogicznym oraz koleżankami i kolegami z SP7, natomiast popołudniową porą, przy miłym poczęstunku, przed swoimi najbliższymi - rodzicami, rodzeństwem i dziadkami. Uczniowie zabrali swoich widzów w niezwykłą podróż i zabawę w teatr po angielsku. Nasz Kopciuszek - Cindy- to nowoczesna dziewczyna, która mieszka z macochą i dwiema przybranymi siostrami. Ojciec krąży po świecie - jest ważnym biznesmenem. Mimo, iż dziewczyna nie ma łatwego życia , ani wsparcia w rodzinie, nie poddaje się i dzięki swojej inteligencji i pomysłowości potrafi zwyciężać przeciwności losu.

Bajka dostarczyła widzom ogromnych wrażeń, a wykonanie przez uczniów końcowej piosenki Ed Sheerana "Thinking Out Loud" - pięknych wzruszeń.

Ostatnim etapem innowacji stała się przeprowadzona wśród uczniów i ich rodziców ewaluacja, która dostarczyła cennych informacji na temat walorów dydaktycznych i wychowawczych przedsięwzięcia.
Pozytywne doświadczenia innowacji pedagogicznej oraz sukces przedstawienia przekonały wszystkich jak ogromne walory posiadał ów pomysł!

Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 7 za wyrażenie zgody na realizację pomysłu, uczniom za podjęty trud i wzorowe zaangażowanie oraz ich rodzicom za pomoc i wsparcie.

Monika Pieczora

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.