czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1894

Mammografia na Placu Jana Pawła II

Za nami:

7 i 8 maja kobiety będą mogły bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne w specjalnym mammobusie, który zostanie ustawiony na Placu Jana Pawła II.

Programem objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najskuteczniejsza metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Na badania niepotrzebne jest skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Mammografia, badanie piersi
Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety od 50 do 69 roku życia.


Badania zostaną wykonane 7 i 8 maja w mammobusie przy na Placu Jana Pawła II. Aby panie nie musiały czekać w kolejce przy mammobusie, mogą się wcześniej zarejestrować pod numerem (32) 215-24-73 lub (32) 215-32-41. Rejestrując się trzeba podać numer PESEL oraz numer swojego telefonu. Na wizytę należy wziąć dowód osobisty.

BM / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.