Wiadomości

  • 1 maja 2015
  • wyświetleń: 3143

Miejski Konkurs Przyrodniczy

27 kwietnia w Pałacu Kotulińskich odbył się Miejski Konkurs Przyrodniczy z elementami języka angielskiego zorganizowany przez Gimnazjum Publiczne Nr 1 we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego oraz Pałacem Kotulińskich. Konkurs zorganizowano w ramach projektu Arboretum Inspiruje, który jest częścią kampanii "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Miejski Konkurs Przyrodniczy - 27.04.2015 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Konkurs składał się z ośmiu zadań o różnym poziomie trudności, zarówno w języku polskim jak i angielskim. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z budowy owada, nazewnictwa owadów zapylających, podstawową wiedzą z zakresu pszczelarstwa, a także zastosowania produktów pszczelich. Zadania, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie to m.in. opisanie budowy zewnętrznej owada nazewnictwem polskim oraz angielskim, rozpoznanie rekwizytów, które są podstawowymi narzędziami każdego pszczelarza, czy też właściwie scharakteryzować i odróżnić pszczołę miodną od trzmiela.

W pszczelich zmaganiach wzięło udział sześć trzyosobowych zespołów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 5, Szkoły Podstawowej Nr 7, Zespołu Szkół w Zabrzegu oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bronowie.

Zwyciężyła drużyna z SP Nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach przygotowana przez nauczycielkę przyrody - Marię Krzak w składzie: Anna Piątek, Jagna Gajewska oraz Bartłomiej Pietryka. Drugie miejsce zajęła drużyna z ZS w Zabrzegu, a na trzecim miejscu uplasowała się SP Nr 5 z Czechowic-Dziedzic.

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody dla wszystkich uczestników ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska oraz Rolnictwa wręczyła Naczelnik - Bernadetta Klimek oraz Dyrektor Gimnazjum Publicznego Nr 1 Wojciech Mik.

Nad całością konkursu czuwały: Bożena Kur oraz Paulina Szczerbowska - nauczycielki GP1.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.