czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2003
  • wyświetleń: 910

Walka z nieuczciwymi firmami trwa

Reklama

Kredyty procentowe w skali roku - na takie ogłoszenia wciąż nabiera się wielu ludzi. Niemal na każde tego typu ogłoszenie pojawia się grupa osób, która podpisuje umowy z nieuczciwymi firmami. W Czechowicach-Dziedzicach coraz częściej pojawiają się firmy proponujące ryzykowne kredyty i zakupy w systemie argentyńskim. Wynika tak z obserwacji powiatowego rzecznika praw konsumenckich Ireny Krzanowskiej. Coraz częściej do rzecznika, który raz w miesiącu odwiedza czechowicki Urząd Miejski, ustawiają się kolejki. Okazuje się, że po porady przychodzimy najczęściej "zbyt późno", gdy umowa z nieuczciwą firmą została już podpisana.

Nieuczciwe firmy szukają miast, gdzie są jeszcze nieznane. W lokalnej prasie, na słupach pojawiają się informacje, że szybko i tanio można nabyć kredyt lub kupić niebywały towar. Działanie takich firm jest bardzo podobne - przed podpisaniem umowy trzeba wpłacić określoną sumę pieniędzy. W efekcie upragniony kredyt otrzymujemy na innych warunkach, w bliżej nieokreślonej przyszłości, a wcześniej wpłacone pieniądze praktycznie przepadają. - wyjaśnia rzecznik praw konsumenckich Irena Krzanowska. Coraz więcej skarg na tak działające firmy napływa właśnie z Czechowic-Dziedzic. Bardziej przezorni, nauczeni złym doświadczeniem są na przykład mieszkańcy Bielska-Białej, Tych, Pszczyny czy innych większych miast. Okazuje się jednak, że i i w tych miejscowościach wciąż pojawiają się naiwni wierzący w "cud" kredyty.

więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa (str. 13)

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.