czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 maja 2015
  • wyświetleń: 2387

Delegacja z Cortony w Czechowicach

Delegacja z naszego miasta partnerskiego - włoskiej Cortony, gościła w czasie długiego, majowego weekendu w Czechowicach-Dziedzicach.

Delegacja z Cortony w Czechowicach-Dziedzicach - 05.2015 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Goście ze słonecznej Toskanii - Albano Ricci i Miriano Miniati w randze Assessore Urzędu Miasta Cortona oraz towarzyszący im Antonio Raspati - były sekretarz Cortony - bawili się na Majówce Sołeckiej w Zabrzegu. Wcześniej goście z Włoch wzięli jednak udział w rozmowach z władzami Czechowic-Dziedzic na temat nowych form współpracy między partnerskimi miastami.

Rozmawiano, między innymi, o podjęciu współpracy pomiędzy Zespołem Szkół w Zabrzegu i odpowiednikiem tej placówki w Cortonie, udziale naszego wirtuoza klawesynu i organów Daniela Strządały w czerwcowym Festiwalu Organowym Musica Sacra w Cortonie oraz zaproszeniu artystów z Cortony do udziału w tegorocznych Dniach Czechowic-Dziedzic.

Delegacja z Cortony odwiedziła również Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Z będącymi pod wrażeniem oferty naszego MDK-u gośćmi z Włoch rozmawiano o zorganizowaniu w placówce wystawy tematycznej poświęconej kulturze Etrusków, z której słynnie toskańska Cortona.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.