Wiadomości

  • 5 maja 2015
  • wyświetleń: 3480

Konkurs: namalować samotność

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej 28 kwietnia miał miejsce konkurs plastyczny dla młodzieży gimnazjalnej pt. "Wyjdź na spotkanie, zaradź samotności".

Namalować samotność - 28.04.2015 · fot. Powiat Bielski


W konkursowej rywalizacji udział wzięli uczniowie gimnazjów z terenu powiatu bielskiego. Zwyciężyła Zofia Berezowska, a kolejne miejsca zajęły Kamila Fołta i Aleksandra Krupa.

Konkurs, którego organizatorem był Wydział Zdrowia bielskiego Starostwa miał na celu przybliżenie młodzieży tematyki problemów, z którymi borykają się obecnie ludzie młodzi np. poczucie zagrożenia fizycznego i psychicznego, porażki edukacyjne i towarzyskie, obniżenie samooceny i poczucia własnej wartości. Grupa 26 uczestników z 5 szkół miała za zadanie przedstawić, na kartkach formatu A3 za pomocą farb plakatowych, sposoby zmniejszania zagrożeń dla zdrowia psychicznego wśród młodzieży oraz wskazać możliwości zapobiegania problemom i zaburzeniom psychicznym. Jako cel konkursu ujęto także aktywizację młodzieży na polach empatii i wrażliwości, przeciwdziałanie wykluczeniu i stygmatyzacji oraz promocję zdrowego stylu życia.

Na początku spotkania psycholog Kamila Fijak omówiła problemy wieku dorastania, w tym objawy depresji i zaburzenia lękowe. A potem zaczęło się ponad dwugodzinne malowanie.

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie Władysława Garczarczyk radna Rady Powiatu, Kamila Fijak psycholog ze Specjalistycznego Psychiatrycznego ZOZ w Bielsku-Białej, Maria Midleja z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej oraz Jadwiga Łękawa z Wydziału Zdrowia. Nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu wręczała Katarzyna Adamiec członek Zarządu Powiatu Bielskiego.

W tej trudnej konkurencji wygrała Zofia Berezowska z gimnazjum w Dankowicach. Tuż za nią uplasowały się prace Kamili Fołty z Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach oraz Weroniki Krupy, gimnazjalistki ze Szczyrku. Laureatki uhonorowano nagrodami rzeczowymi, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

A.M.

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.