czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 maja 2015
  • wyświetleń: 2442

Flaga i hufiec ZHP w akcji

2 maja w całym kraju obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Każdy z nas dobrze wie, jak ważne dla każdego Polaka są narodowe barwy. To także doskonała okazja do popularyzacji zarówno święta, jak i patriotyzmu.

Flaga i hufiec ZHP w akcji - 02.05.2015 · fot. Hufiec ZHP Czechowice-Dziedzice


Do grona tych osób dołączyła 14 Drużyna Harcerska "Matnia" z Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice, która podczas wycieczki na Kozią Górę w Bielsku-Białej, napotkanym turystom i mieszkańcom rozdawała miniaturki flag RP. Była to także okazja do prowadzenia kampanii informacyjnej wśród społeczeństwa, dotyczącej narodowych barw.

14 DH "Matnia", bierze udział w kampanii "Flaga w Akcji" organizowanej przez Fundację Mace Animo. Ma on na celu upowszechnianie wciąż niepopularnego święta, jakim jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Pragniemy, by święto to stało się dniem prawdziwie radosnym, ukazującym dumę z bycia Polakiem.

Projekt składa się z dwóch części, z czego część pierwsza sprowadza się do przeprowadzenia zbiórki harcerskiej poruszającej określone, zaproponowane poniżej zagadnienia. Jej dużą część stanowi rozprowadzenie wśród jak największej liczby przechodniów przylepnej, symbolicznej flagi na odzienie wierzchnie. Drugą część akcji stanowi konkurs fotograficzny odbywający się na fanpage'u Fundacji Macte Animo.

hm. Marek Majewski - Szef ZPI

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.