Wiadomości

  • 8 maja 2015
  • wyświetleń: 3131

Dzień eTwinningu w SP 4 - zdjęcia

W czwartek, 7 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach wspólnie z kolegami ze szkół i przedszkoli w całej Europie świętowali 10. urodziny programu eTwinning.eTwinning to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Do Czwórki eTwinning zawitał w 2005 roku wraz z rejestracją szkoły przez naszego nauczyciela, panią Marię Sikorę, na stronie internetowej programu. Jak dotąd szkoła zrealizowała 16 międzynarodowych projektów, którym przyznano 6 krajowych oraz 4 europejskie Odznaki Jakości. Jeden z projektów otrzymał Europejską Nagrodę eTwinning 2013 w kategorii Porozumienia Międzykulturowego im. Mevalny.

Dzień eTwinningu w SP 4 - 7.05.2015 · fot. SP 4 w Czechowicach-Dziedzicach


W dniu eTwinningu uczniowie Czwórki wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem. Dzieci z klas 2 i 3 tworzyły prace plastyczne w oparciu o logo eTwinning i flagi krajów europejskich. Natomiast uczniowie klas starszych, pod opieką pań Katarzyny Zawiły-Dudzik (ambasadora eTwinning) oraz Marioli Paluszek, wspólnie narysowali kolorowymi kredami duże logo przed budynkiem szkoły oraz odśpiewali odświętne "Sto lat, sto lat!". Podczas takiej uroczystości nie mogło zabraknąć tortu. Słodki poczęstunek upiekła pani Joanna Jero, mama Dominika - ucznia klasy 4a.

Katarzyna Zawiła-Dudzik

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.