czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 maja 2015
  • wyświetleń: 1565

25 tysięcy na stołówkę w SP nr 7

Gmina Czechowice-Dziedzice otrzyma z Powiatu Bielskiego 25 tysięcy złotych na częściowe pokrycie kosztów utrzymania stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 7.

Decyzja o dofinansowaniu zapadła w związku z korzystaniem e stołówki przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych Nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach.

Zgodnie ustawą o systemie oświaty wysokość opłaty pobieranej za posiłek wydawany uczniowi nie może być wyższa niż koszty tzw. "wsadu do kotła", czyli koszty zakupu produktów użytych do przygotowania posiłku. Do opłaty pobieranej za posiłek ucznia nie wlicza się kosztów przygotowania posiłku, czyli wynagrodzeń pracowników stołówki i składek naliczanych od tych wynagrodzeń oraz pozostałych kosztów utrzymania stołówki.

W związku z powyższym koszty przygotowania i wydania posiłku uczniowi oraz pozostałe koszty utrzymania stołówki ponosi budżet szkoły.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.