czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 maja 2015
  • wyświetleń: 2456

Gminny Konkurs Ortograficzny

28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie odbył się Gminny Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic o tytuł "Mistrza Ortografii Uczniów Klas Trzecich" Szkół Podstawowych.

Celem konkursu było propagowanie idei poprawnej pisowni ortograficznej, dbałość o czystość i piękno języka polskiego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.

W konkursie wzięli udział uczniowie z 8 szkół. Każdą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali test oraz pisali dyktando.

Gminny Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny - 28.04.2015 · fot. SP 2 w Ligocie


Wyniki konkursu:
  • I miejsce i tytuł "Mistrza Ortografii" zdobył Wiktor Stokłosa - uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Czechowicach - Dziedzicach
  • II miejsce zdobył Bensi - De Palma Dawide - uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach
  • III miejsce zdobyła Aleksandra Borgieł - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach - Dziedzicach.


Nagrody książkowe dla laureatów konkursu ufundował burmistrz Czechowic-Dziedzic. Sponsorem dyplomów i nagród pocieszenia była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie. Poczęstunek dla dzieci ufundował Pan Jarosław Dzida.

Organizatorzy gratulują uczestnikom posiadanej wiedzy z zakresu ortografii języka polskiego!

Ewa Janusz

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.