czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 listopada 2005
  • wyświetleń: 1250

Prowincjonalna promocja?

Grupa osób chce promować działalność kulturalną miasta. Formą promocji ma być humanistyczne czasopismo "Prowincja", które ukazało się na czechowickim rynku. - Jego nazwa nie ma nic wspólnego z zaściankowością. Ambicją naszą jest, aby na naszych łamach znalazły się artykuły znanych autorytetów, wywiady, recenzje wydarzeń kulturalnych w naszym "prowincjonalnym" mieście, jak i ukazanie osiągnięć artystycznych naszych mieszkańców - czytamy we wstępie pierwszego numeru "Prowincji". Autorzy zapowiadają, że w ich czasopiśmie nie ma miejsca na żadne teksty polityczne.

Redaktorzy jedynego w mieście pisma o charakterze kulturalnym chcą, aby na jego łamach swoje miejsce znalazły również osoby młode, które nie mają okazji, by pochwalić się swym talentem. Dlatego w pierwszym numerze zostały opublikowane wiersze licealistów z Zespołu Liceów im. M. Skłodowskiej-Curie - Agnieszki Niesytko i Pawła Paszka. Można również obejrzeć grafiki absolwentki bielskiego Liceum Plastycznego Agaty Gruszki.

Więcej czytaj w Echu

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.