Wiadomości

  • 20 maja 2015
  • wyświetleń: 2808

II edycja Konkursu "Moje Miasto"

W Katolickim Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach w dniu 14 maja odbyła się II edycja konkursu wiedzy o historii Czechowic-Dziedzic pod nazwą "Moje Miasto". Honorowy patronat nad rywalizacją uczniów najstarszych klas szkół podstawowych objął burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Przesłaniem turnieju była popularyzacja wiedzy o mieście, rozbudzanie zainteresowań historią małej ojczyzny wśród dzieci i młodzieży.

W konkursie uczestniczyły trzyosobowe drużyny z ośmiu szkół podstawowych naszego miasta i gminy. W pierwszej części konkursu uczniowie wraz z opiekunami udali się na spacer po centrum Czechowic-Dziedzic, odwiedzając m.in. Plac Jana Pawła II, kościół p.w. NMP Królowej Polski, kamień graniczny wyznaczający granicę miedzy Czechowicami i Dziedzicami, Pomnik Wolności i dworzec PKP.

Po powrocie do Katolickiego Gimnazjum uczniowie rywalizowali odpowiadając na pytania i rozpoznając obiekty historyczne na starych fotografiach. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i stoczyli zacięty bój o pierwsze miejsce. Ostatecznie tytułem zwycięzcy musiały się podzielić dwie drużyny, które zdobyły I miejsce ex aequo. Były to zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach. Trzecie miejsce na podium zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusz Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach.

II edycja Konkursu „Moje Miasto” - 14.05.2015 · fot. Katolickie Gimnazjum


Oprócz laureatów w konkursie wzięły udział również: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Brzechwy w Czechowicach-Dziedzicach, Szkoła Podstawowa nr 4 w im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach, Szkoła Podstawowa nr 7 w im. Kazimierza Wielkiego w Czechowicach-Dziedzicach, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Zofii Kossak- Szczuckiej w Ligocie oraz Zespół Szkół im. ks. Józefa Londzina w Zabrzegu.

Laury zwycięzcom w imieniu władz miasta wręczył Grzegorz Wąsik, naczelnik Wydziału Promocji Miasta. Fundatorami nagród byli: burmistrz Czechowic-Dziedzic, Katolickie Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach oraz Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic. Konkurs przygotowany został przez p. Zofię Barzyk, nauczyciela historii Katolickiego Gimnazjum.

Gimnazjum Katolickie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.