czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 maja 2015
  • wyświetleń: 1974

Zagłosuj na pracownię ceramiczną

Do 14 czerwca można oddać głos na projekt pracowni ceramicznej, która znajdować się będzie na terenie Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie uczą się uczniowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, dzieci z zespołem Downa, dzieci z autyzmem oraz dzieci niepełnosprawne ruchowo.

Uczniowie klas I-III c podczas wielkanocnych wypie
Uczniowie klas I-III c podczas wielkanocnych wypieków. · fot. ZSS nr 4


Podczas zajęć w pracowni ceramicznej uczestnicy poprzez wyrabianie, wałkowanie i wyciskanie gliny będą mogli rozwijać swoją sprawność manualną, co jest szczególnie ważne dla najmłodszych w późniejszej edukacji. Poprzez taką aktywność twórczą każdy będzie miał okazję doskonalić koordynację wzrokowo-ruchową, uczyć się wyrażać swoje emocje, rozwijać wyobraźnię, ćwiczyć koncentrację uwagi i planowanie przestrzenne, a satysfakcja i radość z efektu pracy wzmocnią poczucie własnej wartości.

Warsztaty lepienia z gliny mają funkcję terapeutyczną, mogą stanowić pomoc w walce ze stresem, gdyż odprężają, rozładowują napięcia i wyciszają. Może to wpływać pozytywnie na niwelowanie zachowań agresywnych. Satysfakcja i radość z efektu swojej pracy wzmacnia poczucie własnej wartości, co jest niezwykle ważne dla każdego, ale szczególnie dla młodego człowieka, który musi poradzić sobie z zagrożeniami czyhającymi na każdy kroku.

Rozbudzanie w dzieciach zainteresowania twórczością jest dobrą drogą do tego, aby swój wolny czas spędzały inaczej niż przed telewizorem, czy komputerem. Ważne jest, aby dziecko miało świadomość, że sposób spędzania czasu wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.

Uczniowie klas I-III c podczas wielkanocnych wypie
Uczniowie klas I-III c podczas wielkanocnych wypieków. · fot. ZSS nr 4


Dzięki tej inicjatywie uczniowie będą mieli okazję tworzyć wspaniałe arcydzieła osiągając wszelkie wyżej opisane pozytywne efekty swoich działań. Aby pomóc dzieciom z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach należy oddać głos na stronie todlamniewazne.pl/inicjatywa,530,pracownia-ceramiczna.html. Głosowanie potrwa do 14 czerwca.

BM / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.