Wiadomości

  • 23 maja 2015
  • wyświetleń: 3377

Konkurs gastronomiczny w ZSTiL

W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych odbył się I Powiatowy Konkurs Usług Gastronomicznych Szkół Gimnazjalnych pod hasłem "STÓŁ PIĘKNIE NAKRYTY". Zadaniem konkursowym było przygotowanie nakrycia stołu na przyjęcie okolicznościowe dla 2 osób według zaproponowanego przez siebie menu o dowolnie wybranej tematyce. W konkursie uczestniczyło 10 dwuosobowych zespołów.

Celem konkursu było rozbudzenie pomysłowości i inicjatywy uczniów, zdobycie nowych umiejętności, rozwijanie zainteresowań w dziedzinie obsługi konsumenta, integracja młodzieży, wyrabianie poczucia estetyki i piękna oraz kształtowanie umiejętności pracy w zespole.

Dwuosobowe zespoły były oceniane przez ekspertów z branży gastronomicznej: pani Anna Mikołajczyk, pan Michał Staroń oraz pani Krystyna Kurek.

Konkurs gastronomiczny w ZSTiL
Konkurs gastronomiczny w ZSTiL - 12.05.2015. · fot. ZSTiL


Zwycięzcy I Powiatowego Konkursu Usług Gastronomicznych:
  • I miejsce Karolina Nycz i Jakub Kopeć Gimnazjum nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach;
  • II miejsce Karolina Spryszak i Bartłomiej Sojka Gimnazjum nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach;
  • III miejsce Dominika Malarek i Oliwia Szweda Gimnazjum nr 4 w Pszczynie.


Wyróżnienie dla Natalii Bieszczad i Angeliki Płonki z Gimnazjum w Dankowicach za strój regionalny, który był związany z tytułem oraz tematyką nakrycia stołu.

Nagrody dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników zostały ufundowane przez: Domus Czechowice-Dziedzice, Polszlif Rudzica, G.S. Bestwina, Piekarnia "Rogalik" Czechowice-Dziedzice, PHU "Markiza" Czechowice-Dziedzice, księgarnia Helikon Czechowice-Dziedzice.

Konkurs gastronomiczny w ZSTiL
Konkurs gastronomiczny w ZSTiL - 12.05.2015 · fot. ZSTiL


W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Stanisław Pięta, członek Zarządu Powiatu Bielskiego, Barbara Adamska, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sztuki Rady Powiatu Bielskiego oraz Grzegorz Folek, przewodniczący Rady Rodziców ZSTiL.

Na zakończenie konkursu wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez uczniów ZSTiL z klas 3TZ i 3SK pod kierunkiem nauczycieli pani Heleny Puskarczyk, pani Marii Tyc oraz pani Krystyny Kurek.
Sponsorzy poczęstunku: ZPM INTER-BESTROL Sp.z o.o. Janowice, Rada Rodziców przy ZSTiL, piekarnia "Rogalik", sklep "Zeta".

Organizatorzy konkursu składają podziękowania wszystkim sponsorom oraz osobom, które aktywnie włączyły się w przygotowanie konkursu.

Organizatorzy konkursu
Krystyna Kurek
Ewa Kamińska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.