czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 maja 2015
  • wyświetleń: 2079

I Młodzieżowy Rajd Górski

W minionym tygodniu odbył się I Młodzieżowy Rajd Górski "Wędrujmy śladami świętego Jana Pawła II" z metą na Magurce. Mimo deszczowej pogody po szlaku papieskim wędrowały dzieci i młodzież wraz z opiekunami szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w sumie 235 osób.

I Młodzieżowy Rajd Górski
Mimo deszczowej pogody w rajdzie wzięło udział 235 osób!


Program rajdu przewidywał konkursy drużynowe w kategoriach wiekowych: test wiedzy o Janie Pawle II, piosenkę lub wiersz dla Jana Pawła II, konkurencje sprawnościowe (rzut kaloszem do celu, skoki przez skakankę drużyn 5-cioosobowych, bieg dwójkami na nartach) oraz Samarytankę czyli pierwszą pomoc przedmedyczną. Honorowy patronat nad rajdem objął ks. Biskup Ordynariusz Roman Pindel.

Po ostrej rywalizacji i świetnej zabawie w punktacji końcowej w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach, która nieznacznie wyprzedziła szkoły Szkołę Podstawową nr 2 w Ligocie oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Ligocie.

Wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum Publiczne w Ligocie, przed Gimnazjum Publicznym nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. oraz Gimnazjum w Zabrzegu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyło Liceum Ogólnokształcące, przed Zespołem Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja ZS Silesia. Po rozgrywkach i licznych konkurencjach na uczestników rajdu czekała gorąca grochówka i nagrody. Pamiątkowe puchary wręczali zaproszeni goście burmistrz Marian Błachut oraz członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta. Nad bezpieczeństwem całej imprezy czuwała służba medyczna z PCK w Czechowicach-Dziedzicach

Podziękowania składamy wszystkim uczestnikom rajdu wraz z opiekunami, wszystkim darczyńcom i sponsorom w szczególności Urzędowi Miejskiemu oraz w Czechowicach-Dziedzicach, Starostwu Powiatowemu w Bielsku-Białej oraz służbie medycznej.

Pamięć o naszym Wielkim Polaku powinna trwać wiecznie, powinna być przekazywana następnym pokoleniom, rywalizacja międzyszkolna, zasady fair play w sporcie i w życiu, odpowiedzialność za siebie i kolegę, integracja w grupie i społeczności szkolnej są dopełnieniem tego o co chodziło organizatorom tego przedsięwzięcia. Szlaki papieskie nie tylko upamiętniają miejsca wędrowania Karola Wojtyły, ale pokazują piękno polskiej ziemi, uczą patriotyzmu. Wędrowanie może być milczeniem, rozmową z kolegą, z przyjacielem, z Janem Pawłem II.

Organizatorzy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.