Wiadomości

  • 28 maja 2015
  • wyświetleń: 1340

Pomoc dla dotkniętych przemocą

Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom informuje, że od maja na terenie gminy została uruchomiona grupa wsparcia dla osób doświadczających przemocy. Spotkania grupy odbywają się w każdy wtorek w godzinach 17.00 - 19.00, w Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Nad Białką 1b.

Obecnie w Punkcie Konsultacyjnym oprócz bezpłatnych porad prawnych (każda środa od 15.00 - 18.00) oraz bezpłatnej terapii psychologicznej (każdy poniedziałek od 15.00 - 19.00, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym), osoby dotknięte przemocą mogą skorzystać także ze wsparcia grupowego.

Grupa powstała z myślą o osobach borykających się z problemami życiowymi, doświadczających różnych trudności życiowych, doświadczających agresji fizycznej lub słownej, doświadczających poniżenia i bezradności.

Ogromna siła oddziaływania grupy wiąże się z możliwością doświadczania, że nie jesteśmy sami w przeżywaniu swoich uczuć, cierpienia i lęków, a także radości i wzlotów. Uczestnictwo w grupie może stać się wyjątkowym doświadczeniem poznawczym, emocjonalnym i egzystencjalnym, inspirującym i pobudzającym zmiany w zakresie własnego rozwoju oraz podniesienia jakości i satysfakcji z życia. Cele grupy będą realizowane m.in. przez dzielenie się doświadczeniem, dzielenie się wsparciem emocjonalnym, zwalczanie poczucia bezradności wobec problemu, własnej trudnej sytuacji życiowej, budowaniem siły, nadziei i poczucia wartości wśród uczestników.

Każdego uczestnika obowiązuje zasada zachowania tajemnicy. Wszystko, co zostanie powiedziane w trakcie spotkań pozostanie w gronie osób biorących udział w spotkaniach. Zajęcia prowadzone są przez dwie doświadczone psychoterapeutki: Annę Arcisz-Gruszkę oraz Aleksandrę Hałas.

Grupa adresowana jest wyłącznie dla mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice.

Punkt Konsultacyjny znajduje się przy ul. Nad Białką 1b (budynek Przedszkola Publicznego nr 10). Możliwy jest również kontakt pod numerem tel. 783-444-817

Godziny otwarcia:
  • Psycholog - poniedziałek 15.00 - 19.00
  • Grupa Wsparcia - wtorek 17.00 -19.00
  • Prawnik - środa 15.00 - 18.00


Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom mieści się w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach (Plac Jana Pawła II 3/3, tel. 32 214-71-77 lub 32 214-71-61).

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.