czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2015
  • wyświetleń: 4377

Mistrzowie Niemiec w kajak polo

W 1880 roku Adolf Gasch dzierżawca i hodowca z Kaniowa podbił Berlin i zdobył złoty medal za wyhodowanego w Kaniowie karpia zwanego polskim bądź też galicyjskim, a z kolei drużyna UKS Set Kaniów po trzech dniach ciężkich bojów zawojowała Essen wiosłami i zdobyła I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec w Kajak Polo w kategorii wiekowej U 14.

Reklama

UKS Set Kaniów
UKS Set Kaniów na Mistrzostwach w Niemczech. · fot. danielek2002


Tradycją jest, że ta największa impreza kajak polowa w Europie rozpoczyna się zawsze przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego i kończy w poniedziałek, który z racji tego święta (Pfingstmontag) jest w Niemczech wolny od pracy.

UKS Set Kaniów
UKS Set Kaniów w czasie happeningu z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego ze zdobytym w Essen Pucharem. · fot. danielek2002


Złoci medaliści występowali w składzie: Dominika Sojka, Hanna Sojka, Jan Adamaszek (mieszkańcy Kaniowa), Wojciech Pilarz, Kamil Król, Jakub Witkowski, Kordian Kupczak (mieszkańcy Miasta i Gminy Czechowice-Dziedzice).

UKS Set Kaniów
Zawodnik UKS Set Kaniów w czasie happeningu z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego ze zdobytym w Essen Pucharem. · fot. danielek2002


W dziesięciu meczach nasi zawodnicy tylko dwa razy zremisowali, a pozostałe zakończyli zwycięstwami, w połowie z nich strzelając, co najmniej 10 bramek.

danielek2002

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.