czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3551

Dla dziecka niepełnosprawnego

"Wspomaganie rozwoju dziecka niepełnosprawnego w wieku przedszkolnym" - to temat konferencji szkoleniowej, którą zorganizowała Powiatowa Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna 29 maja w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Konferencja POPP w MDK Czechowice-Dziedzice - 29.05.2015 · fot. Alina Macher


Patronat nad konferencją przyjął starosta bielski Andrzej Płonka, burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut i wójt gminy Bestwina Artur Beniowski.

Konferencję otworzyła dyrektor Poradni Hanna Grzywa, a wszystkich uczestników serdecznie przywitała członek Zarządu Powiatu Bielskiego Katarzyna Adamiec. Gratulacje organizatorom przekazali także Elżbieta Adamek dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej i przedstawiciele samorządów Czechowic-Dziedzic i gminy Bestwina.

Miłym akcentem był występ dzieci z oddziału integracyjnego Przedszkola Publicznego nr 11 w Czechowicach-Dziedzicach.

Na początku konferencji Natalia Zapłatyńska lekarz pediatra ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej przedstawiła referat o wpływie stanu zdrowia dziecka na jego funkcjonowanie w przedszkolu. Interesująco, z wielkim zaangażowaniem oraz przejmująco, w oparciu o swoje bogate zawodowe doświadczenie o symptomach zaburzeń ze spektrum autyzmu i strategii postępowania mówiła Magdalena Bielenin - pedagog, logopeda z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 3 w Bielsku-Białej.

Kolejna prezentacja dotyczyła zaburzeń emocjonalnych u dzieci przedszkolnych, wygłosiła je Joanna Bala - psycholog z Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych w Cieszynie. Swoją wiedzą o zaburzeniach procesów integracji sensorycznej u dzieci w wieku przedszkolnym podzieliła się Katarzyna Skupień psycholog, specjalista terapii SI z Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Konferencja adresowana do nauczycieli przedszkoli, kształcenia wczesnoszkolnego, pedagogów, psychologów, terapeutów i logopedów szkolnych była doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń, a także formą wzbogacenia warsztatu pedagogicznego.

Alina Macher

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.