czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3774

Strażnicy miejscy uratowali 95-latkę

W miniony czwartek strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic udzielili pomocy 95-letniej kobiecie, która we własnym mieszkaniu straciła przytomność.

Reklama

Do zdarzenia doszło w budynku przy ul. Żeromskiego. Według zgłoszenia pomocy potrzebowała starsza osoba. Na miejscu strażnicy przeprowadzili rozmowę ze świadkami, którzy oświadczyli, że w mieszkaniu znajduje się starsza, poruszająca się na wózku inwalidzkim osoba w wieku 95 lat. Utracono z nią słowny kontakt, a mieszkanie było zamknięte od wewnątrz.

Z uwagi na realne zagrożenie życia patrol podjął decyzję o wejściu do pomieszczenia przez okno balkonowe znajdujące się na wysokości pierwszego piętra. Po wejściu do lokalu w łazience zastano poszkodowaną, która leżała na podłodze obok przewróconego wózka inwalidzkiego. Strażnicy natychmiast udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie drogą radiową wezwali pogotowie ratunkowe oraz policję.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.