czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3829

Sportowe zawody dzieci i młodzieży

We wtorek, 2 czerwca hala wilkowickiego GOSiR-u zmieniła się w arenę zmagań dla dzieci i młodzieży z Domów Dziecka w Bielsku-Białej (z ulic Lompy i Pocztowej) oraz w Żywcu, a także dla reprezentantów Pogotowia Opiekuńczego i Gimnazjum Specjalnego nr 20 w Bielsku-Białej i Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie z Czechowic-Dziedzic.

Reklama

- Sam zaczynałem podobnie, od amatorskich zawodów, od ciężkiej prac, treningów. Życzę wam abyście zaszli bardzo daleko w życiu i w sporcie - mówił do młodych sportowców Grzegorz Kotowicz, reprezentant polski w kajakarstwie, medalista olimpiad i mistrzostw świata, mieszkaniec i radny powiatu bielskiego oraz dyrektor COS w Szczyrku. Wspaniałej zabawy i wielu przyjemnych przeżyć życzył także współorganizator imprezy Mieczysław Rączka, wójt Gminy Wilkowice.

Rozgrywki trwające przez kilka godzin bawiły i emocjonowały zarówno uczestników i ich opiekunów, jak również oglądających zawody na trybunach kibiców. Nad sprawnym przebiegiem całej imprezy, realizacją kilkunastu konkurencji i prowadzeniem ich w sposób fachowy czuwali nieoceniony sędzia Ryszard Dzielędziak oraz pracownicy Starostwa, szczególnie organizator zawodów, inspektor ds. sportu w bielskim starostwie Czesław Pszczółka. W przerwach uczestnicy posilali się drożdżówkami ufundowanymi przez piekarnię Stanisława Piecucha.

Sportowe zawody dzieci i młodzieży - 2.06.2015 · fot. D.Czernek, J.Jesionka


Gdy już zakończyły się zmagania i wyłoniono zwycięzców przystąpiono do wręczania nagród. - Bardzo mnie cieszy taka piękna rywalizacja, gratuluję Wam wszystkim - stwierdził Grzegorz Szetyński, wicestarosta bielski. Wszystkie drużyny otrzymały medale i puchary oraz nagrody ufundowane przez Brugi i Martes Sport, które wręczali razem z wicestarostą pani Agnieszka Łaszczok oraz pan Rafał Nycz, przedstawiciele firmy Brugi oraz gospodarz zmagań, dyrektor wilkowickiego GOSiR-u Marek Kubica.

Doceniono zwycięzców, reprezentantów placówki z Czechowic oraz zdobywców kolejnych miejsc, według pozycji podopiecznych ośrodków na Lompy w Bielsku, Pogotowia Opiekuńczego z Bielska-Białej, placówki z Żywca oraz ośrodka z bielskiej ulicy Pocztowej. Oprócz klasyfikacji drużynowej prowadzono również konkurencje indywidualne. W pierwszej z nich, konkursie Hula-Hop zwyciężyła Joanna Lasik z Żywca, przed czechowiczanką Pauliną Sławińską i Agnieszką Wus z bielskiej placówki przy ulicy Lompy. W konkursie rzutów karnych najlepiej spisał się Przemek Włodarczyk z bielskiego ośrodka nr 20, plasując się przed Dawidem Zontkiem reprezentującym placówkę z ul. Lompy oraz żywczaninem Kamilem Gruszką. Bezkonkurencyjny Dawid Gucwa z Czechowickiej placówki nie dał szans konkurentom w konkursie rzutów do kosza wyprzedzając Przemka Kajdasa z ośrodka przy Pocztowej i Piotra Wierzbińskiego z gimnazjum nr 20 w Bielsku- Białej.

Młodzi sportowcy brali także udział w zawodach na ściance wspinaczkowej. Tu najlepiej wypadł Kamil Kleszcz z placówki na ul. Lompy, wyprzedzając Mateusza Gnela z gimnazjum nr 20 w Bielsku i Michała Raka z czechowickiej grupy. Uhonorowano także specjalną nagrodą najmłodszego uczestnika zmagań, ośmioletniego Arka Rajbę.

D. Czernek

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.