Wiadomości

  • 11 czerwca 2015
  • 24 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3747

Wystawa obrazów Henryka Reczko

Za nami:

Do 25 czerwca potrwa w Muzeum Regionalnym im. ks. Zygmunta Bubaka wystawa twórczości artysty Henryka Reczko. Podziwiać można wspaniałe pejzaże - widoki Kóz (rodzinnej miejscowości autora), ale także Chorwacji, Włoch, Ziemi Świętej i urokliwych zakątków naszego kraju. Dominują żywe kolory i realizm. Dbałość o szczegóły Henryk Reczko wyniósł ze swojego zawodu - pracował jako grawer techniczny.

- Zacząłem malować dopiero trzy lata temu - powiedział pan Henryk podczas wernisażu w dniu 3 czerwca - po śmierci żony i przejściu na emeryturę szukałem dla siebie jakiegoś zajęcia. Na początku były to miniaturowe formy rzeźbiarskie, szopki bożonarodzeniowe, kopie portali i różnych innych elementów architektonicznych. Z czasem doszły pejzaże przedstawiające historyczne oraz współczesne widoki Kóz, z których pochodzę, czy też krajobrazy pobliskiej Pszczyny, Bielska, Wisły oraz zupełnie odległych krain, do których podróżuję.

Wystawa obrazów Henryka Reczko · fot. Muzeum w Bestwinie


Inspiracje malarskie autora wystawy to twórczość Gierymskiego, Chełmońskiego lub Maleckiego. Większość prac wykonywanych jest w technice akrylowej, zaś o ich poziomie świadczy na przykład pierwsze miejsce w XXI Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka.

Spotkanie w muzeum prowadzone przez Andrzeja Wojtyłę przyciągnęło licznych miłośników malarstwa, dopisali zwłaszcza członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej. Zachęcamy do odwiedzania tej i innych muzealnych ekspozycji.

BM / czecho.pl

źródło: Muzeum Regionalne w Bestwinie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Bestwina

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj