czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2015
  • wyświetleń: 12041

Kopalnia Silesia z nowym rekordem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Załoga kopalni PG Silesia ustanowiła rekord miesięcznego postępu ściany, który obecnie wynosi 180 metrów. Jest to najlepszy wynik w sięgającej początków ubiegłego stulecia historii kopalni. Znaczący wkład w ten sukces miało kompleksowe wykorzystanie urządzeń firmy Famur S.A., która od ponad stu lat produkuje maszyny i urządzenia górnicze.

Reklama

PG Silesia, kopalnia, Famur, górnictwo
Kopalnia Silesia · fot. mat. prasowe


Historyczne osiągnięcie miało miejsce na ścianie nr 102 w pokładzie 325/1, gdzie wydobycie rozpoczęto
w lutym bieżącego roku. Po miesiącu pracy załoga kopalni pobiła rekord miesięcznego postępu, który aktualnie wynosi 180 metrów. Historyczny rekord w PG Silesia pomogły osiągnąć: kombajn ścianowy FS-400, obudowa zmechanizowana, przenośnik ścianowy zgrzebłowy, kruszarka dynamiczna, urządzenia przekładkowe oraz agregaty pompowe.

- Ściana nr 102 jest kolejnym miejscem, gdzie wykorzystujemy sprzęt wyprodukowany przez Famur S.A. Od sierpnia 2013 roku ten sam kombajn FS-400 oraz inne maszyny pracowały w ścianie nr 103, której eksploatacja zakończyła się z końcem ubiegłego roku. Coraz lepsza znajomość sprzętu pozwala naszej załodze na osiąganie rekordowych wyników - mówi Małgorzata Bajer, Rzecznik Prasowy PG Silesia .

PG Silesia, kopalnia, Famur, górnictwo
Kopalnia Silesia · fot. mat. prasowe


Kluczowym urządzeniem, które pozwoliło ustanowić historyczny wynik w kopalni PG Silesia jest kombajn wielonapięciowy FS-400. Jest to sprzęt nowej generacji, które zajmuje istotne miejsce w ofercie kombajnów ścianowych Famur S.A., czołowego polskiego producenta maszyn górniczych. FS-400 pozwala użytkownikom z jednej strony na bezpieczną pracę, a z drugiej umożliwia, tak jak w przypadku kopalni PG Silesia , osiąganie rekordowych wyników wydobywczych.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj